FAQ

Co je to ThermoWood® WPC kompozit - TWPC?

Terasy TWPC jsou vyrobeny z moderní a ušlechtilé směsi dřeva a plastu. Hlavní surovinou jsou dřevěné piliny, jinými slovy vlákna materiálu ThermoWoodu, které vznikají jako vedlejší produkt při opracování ThermoWoodu , smísené s plastickými polymery vysoké kvality.

Fyzické a chemické změny dřeva zapříčiněné tepelnou modifikací způsobují jeho přírodní odolnost proti počasí a hnilobě, a to bez nutnosti přidávat do směsi další chemické látky.

Rozměrová stabilita

Tepelně modifikovaná dřevěná vlákna Thermowood dodávají směsi řadu dobrých vlastností jako je minimální tepelná roztaživost, nízná nasákavost vody a nižší tepelná vodivost. Z těchto důvodů je terasa TWPC rozměrově stabilní a nebobtná. Vaše terasa zůstane po léta stabilní díky stabilním ThermoWood vláknům.

PEFC Certifikace

Terasa TWPC obsahuje více než 65% tepelně modifkovaných dřevěných ThermoWood vláken, pocházející z PEFC certifikovaných lesů. Výrobek TWPC umožňuje aby tento cenný materiál nebyl spálen pro výrobu bioenergie, ale aby byl recyklován do výrobku ve kterém umožňuje daleko lepší využití.

Bez PVC

Výrobní proces TWPC negeneruje žádný směsný odpad, který by zatěžoval půdu. Jedná se o uzavřený výrobní proces ve kterém i voda je znovu využívána v uzavřeném oběhu. Všechny zbytky z výroby jsou drceny a použity opět do nové výroby. Nepoužívá se žádné PVC!

Plast, který se přidává do suroviny pro výrobu je čistý polypropylén. Tepelně modifikovaná dřevěná ThermoWood vlákna již neobsahují žádné živiny a proto není nutné přidávat toxické pesticidy.

Recyklovatelný

Na konci životnosti lze TWPC rozdrtit a použít znovu pro výrobu. Může však být také zlikvidován jako energetický odpad anebo smíšený odpad.

Otázky a odpovědi

Co je to kompozit?

Kompozit vzniká kombinací dvou anebo více materiálů. V tomto případě jde o kombinaci ThermoWoodu a polypropylénu – spociálního recyklátu CIRCO.

Co je to ThermoWood?

ThermoWood je dřevo, které je zušlechtěno použitím tepla a páry. V tomto procesu nejsou použity žádné chemikálie, takže výsledný produkt je netoxický. Toto zušlechtění zvyšuje přirozenou odolnost a extrémně zlepšuje rozměrovou stálost, takže výsledkem je vynikající produkt, použitelný takový jaký je anebo jako velmi kvalitní komponent v kompozitu (odpadní piliny při opracování ThermoWood fasádních/terasových profilů). Tepelně modifikovaná dřevěná vlákna jsou přirozeně odolná proti měnícím se atmosférickýn podmínkám a hnilobě. To často neplatí pro vlákna vznikající při zpracování běžného dřeva. Tepelně modifikovaná dřevěná vlákna proto nepotřebují žádný přídavek stablizátorů a ochranných materiálů dřeva. Jsou samy o sobě stabilnější než běžné piliny, které jsou požívány k výrobě standardních WPC profilů.

Co obsahuje ThermoWood WPC kompozit?

WPC ThermoWood kompozit obsahuje více než 65% tepelně zušlechtěných dřevěných vláken vyrobených v Lunawood Ltd. Jeden metr terasy TWPC obsahuje ve skutečnosti více dřevěných vláken než stejné množství přírodního dřeva!

Co obsahuje ThermoWood WPC kompozit?

Obrázky z leva do prava

  1. Lunawood ThermoWood: 1,30 kg dřevěných thermovláken + voda 0,30kg = 1,6 kg/bm
  2. TWPC terasový profil dutý: 1,7 kg dřevěných thermovláken + 0,50 kg PP + 0,40 kg barviva a adheziva = 2,6 kg/bm
  3. TWPC terasový profil plný: 3,4 kg dřevěných thermovláken + 1,0 kg PP + 0,60 kg barviva a adheziva = 5,2 kg/bm

Navíc používáme pouze polypropylen nejvyšší kvality. To umožňuje trvalou neměnnou kvalitu a vynikající vlastnosti našeho výrobku.

Proč terasu TWPC?

  • Odolná a ekologická volba
  • Po léta udržuje tvar – extrémně dobrá rozměrová stabilita
  • Po dešti rychle proschne, neabsorbuje vodu a není kluzký
  • Bezúdržbový, stačí běžné čištění
  • Netoxický
  • Bez prasklin a třísek, které obsahuje dřevo - přitom obsahuje více dřevěných vláken než dřevo
  • Bez PVC

Proč tak vysoký obsah dřeva?

Plast vždy reaguje na teplo, takže čím méně plastu tím pevnějí a rozměrově stabilnější výrobek. Terasa TWPC je kompozit s největším obsahem dřeva na trhu – rozdíl je vidět např. v tepelném odporu, který je také nejlepší na trhu a ve stabilní konstrukci.

Má TWPC nižší tepelnou vodivost oproti standardně dodavaným typům WPC?

Samozřejmě ano, přírodní složka tepelně upravených ThermoWood pilin, jejíž obsah je nejvyšší na trhu má sama o sobě menší tepelnou vodivost oproti běžným pilinám z tepelně neošetřených dřevin, a to až o 25%.

Jak se liší terasa TWPC od dřeva?

Terasa TWPC je mnohem tvrdší než terasa vyrobená ze dřeva. Je také odolnější proti vlivům počasí a velmi jednoduše se udržuje. Není zde nebezpečí třísek a barva se po léta téměř nemění. Výrobek vyžaduje pouze běžné čištění bez starostí o údržbu.

Jaká je požární klasifikace terasy TWPC?

Požární klasifikace je stejná jako u běžného dřeva, to je D-s2, d0. Materiál proto nemusí mít přísady zpomalující hoření.

O nás

Strategie naší společnosti je založena na prodeji kvalitních produktů za velice příznivé ceny, ke kterým nabízíme kompletní a bezplatný servis. Během dlouhých let své působnosti na českém trhu si společnost vydobyla pevné a stabilní místo.

Informace o prodejně

PROKOM R&S s.r.o.

Pekařská 1641/79b

747 05 Opava-Kateřinky

Tel.: +420 721 243 341

E-mail: drevo@prokom.cz